Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
برنامه نویسی

به پرونده های خاص برنامه دسترسی پیدا کنید

در بسیاری موارد ، برنامه شما پرونده هایی را ایجاد می کند که دیگر برنامه ها نیازی به دسترسی ندارند یا نباید به آنها دسترسی پیدا کنید. این سیستم مکانهای زیر را برای ذخیره چنین فایلهای اختصاصی برنامه فراهم می کند:

دایرکتوری های ذخیره سازی داخلی: این دایرکتوری ها شامل یک مکان اختصاصی برای ذخیره سازی فایل های مداوم و مکان دیگری برای ذخیره داده های حافظه پنهان است. سیستم از دسترسی سایر برنامه ها به این مکان ها جلوگیری می کند و در اندروید 10 (سطح API 29) و بالاتر این مکان ها رمزگذاری می شوند. این خصوصیات باعث می شود این مکان ها مکان مناسبی برای ذخیره داده های حساس باشند که فقط خود برنامه شما می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

دایرکتوری های ذخیره سازی خارجی: این دایرکتوری ها شامل یک مکان اختصاصی برای ذخیره سازی فایل های مداوم و مکان دیگری برای ذخیره داده های حافظه پنهان است. اگرچه دسترسی به این فهرست ها در صورت داشتن مجوزهای مناسب برای برنامه های دیگر امکان پذیر است ، فایل های ذخیره شده در این فهرست ها فقط برای برنامه شما استفاده شده اند. اگر به طور خاص قصد ایجاد پرونده هایی را دارید که سایر برنامه ها باید به آنها دسترسی پیدا کنند ، برنامه شما باید به جای آن ، این پرونده ها را در قسمت مشترک ذخیره سازی خارجی ذخیره کند.

اغلب در هنگام طراحی یک برنامه اندرویدی لازم داریم تا ویجتهای اندروید را شخصی سازی کنیم تا به صورت دلخواه ما برای برنامه درآید. در این مطلب با ساخت یک ویجت پرکاربد آشنا میشوید. شاید در برنامه تان دوست داشته باشید که برخی متن ها و یا دکمه ها را به شکل فوق نمایش دهید. اگر پنین است پس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

در این مبحث "چگونگی ایجاد یکی دیگر از ابزارک های اندرویدی" را یاد خواهیم گرفت که چگونه یک اسپینر سفارشی در اندرویدی ایجاد کنیم. Spinners یکی از ابزارک های اندرویدی است که به کاربر اجازه می دهد یک مورد را از یک لیست انتخاب کند. موارد لیست توسط یک Spinner Adapter کنترل میشود. این مطلب برای کسانی مفید است که با مفاهیم اولیه برنامه نویسی اندروید آشنایی دارند.

زیر مجموعه ها

ذخیره سازی داده ها در برنامه نویسی مبحثی بسیار مهم و اساسی است. از ذخیره اطلاعات در دیتا سِرور گرفته تا ذخیره محلی اطلاعات در دستگاه کاربر. این دسته بندی شامل مطالب مفیدی در این زمینه خواهد بود.

برنامه نویسی اندروید پرواز پاراگلایدر کوهنوردی

فرم ورود

فرم ثبت نام